Saç bakımında Argan yağı
Bu içerik 330 kez görüntülenmiştir.

argan yagii 300x295 Saç bakımında Argan yağı

SAÇ BAKIMINDA DOĞAL YÖNTEM

Kadınların zarafetini ve güzelliğini simgeleyen ah şu saçlar!

Yıllardır kadınlar, saçlarının bakımını sağlayabilmek adına güzellik merkezlerine para harcamaktan kaçınmamışlardır. Her ay düzenli olarak gidilen merkezler kadınların güzellikte ki isteklerini karşılamaktadır. Fakat karşısında harcanılan paralar birçok kişiyi zor duruma sokmaktadır. Ancak artık Argan yağı buna bir son veriyor!

Ancak doğa bize faydalanmak için birçok imkân sunarken saçları da unutmamıştır. Dışarıdan alınan pek çok tanınmamış markanın içeriğindeki çeşitli kimyasal maddeler kadınların saçını korumak yerine yıpratma görevini üstlenmektedir.

Şayet doğadan, evimize kadar gelen çeşitli bitki ve meyve yağları ile saçların parlaklığını korumak ve bakımını sağlamak mümkündür. Eski zamanlarda yaşamış kadınların saçlarının ne kadar sağlıklı olduğumu eminiz ki herkes bilir! Ne dökülme, ne kepeklenme!

Fakat günümüz gençlerinin saçları ile yaşadığı problemler anlatmakla bitmez. Gerek kepeklenme olsun gerekse dökülme gençlerin kafaları ile yaşadıkları sorunlar arasındadır. Evet, artık bu tür sorunlara dur demenin tam vakti! Saç bakımında doğal yöntemlerin ne kadar etkili olduğunu deneyerek öğrenmek mümkün. Ayrıca saçların dış etkenlerden de zarara uğramış olduğu düşünülürsek kadınlara çok iş düşüyor muş gibi görünse de yapılacak yöntem çok basittir.

Yıpranmış saç hücrelerini canlandırmak mümkün müdür?

Evet, o mucizevî ürün argan yağıdır. Çevresel etkilerin ve serbest radikallerin yaratmış olduğu etkilere karşı saçı mümkün olduğunca koruma gücüne ve yeteneğine sahip olan bu yağ tam anlamıyla bir antioksidan kaynağıdır.

Fazla miktarda içeriğinde E vitamini içermesi ile saç renklendirmede kullanılan boya, saç kurutma makinesi, düzleştirici, perme, sprey, bukle, bukle olması için kullanılan maşa gibi saçlara zararı olan etkenlerden de olabildiğince koruma sağlamaktadır. Bu sayede kadınlar evde kendi saç bakımını sağlarken bir yandan da paraları ceplerinde kalacaktır.  Argan yağı saç bakımı için gerçekten çok faydalıdır.

Yorumlar
Benzer Konular
Her yıl olduğu gibi bu yılda kadınlar saç renkleri ve modellerini konuşturarak gizli
Kadınların sıkça değişime uğrayan saç renkleri, kendilerini iyi hissetmenin bir çeşit
Özellikle yaz aylarında, sıcak hava ile artış gösteren davetler, kadınların abiye elbise
Vücutta belli bölgelerin, yağ oranının yükselmesi ile deride bulunan kanallarda tıkanmalar
Etiketler
Hanımefendi Forum
Son eklenen konular
Foto Galeri
En Son Yapılan Yorumlar
2014 Abiye Modası için selma demişki : çok güzel beğendim
HC Şampuan ve Yararları için ECEM BAHAR demişki : saçlarım diplerden uzuyor uçlardan kopuyorçünkü 6 ay önce açma işlemi gördü. yani her zaman aynı boyda ve artık uzamasını istiyorum umarım bu ürün bana göredir
Modası Geçmeyen Saç Modelleri için gaye demişki : çok hoş bir saç modeli olmuş çok beğendim
Yazarlarımız
307 Yazısı Yayınlanmış
109 Yazısı Yayınlanmış
510 Yazısı Yayınlanmış
158 Yazısı Yayınlanmış
31 Yazısı Yayınlanmış
Forumda Neler Oluyor