Cumartesi , Aralık 20 2014
Anasayfa / Güzellik / Neden yüzüm kırmızı?

Neden yüzüm kırmızı?

Kırmızı bir yüz rengi bazen sinir bozucu olabilir. Eğer herhangi bir güneş yanığınız yok ve yüzünüz kırmızıysa, işte size bazı çözüm önerileri. Yüzünüzdeki kırmızı deri, cilt altındaki kan damarlarının genişlemesi nedeniyle yanak, alın, burun ve çenede meydana gelen kronik bir cilt hastalığıdır. Net bir tedavisi olmasa da, fazla güneş altında kalmamak ve baharatlı gıdaları azaltarak önlem alınabilir.

Ev temizlik ürünleri, plastik ve boyalar gibi bazı maddelere karşı hassasiyet yada alerji kırmızı lekeli bir cilde sahip olmanıza neden olabilir. Bazı maddeleri kullanırken yüzünüzde bir alevlenme olduğunu fark ederseniz hemen o maddeyi bırakın.

Cildinizin kırmızı olması, sivilce, sedef gibi hastalıkların yanı sıra kuru deridende kaynaklanabilir. Kırmızı deriyi kapatmak için kullandığınız makyaj ürünleri de tahrişe sebep olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>