Bebeklerde Gaz Çıkarma Yöntemleri
Bu içerik 958 kez görüntülenmiştir.

Bebeklerin genellikle karınlarını doyurduktan sonra midelerinde gaz bebeklere rahatsızlık vermektedir ve bunu çeşitli şekillerde belli edebilir bebekler. Aldıkları besinlerle beraber beslenme esnasında nefes alıp verme ile beraber midelerine besinlerle beraber hava gitmektedir.

Oluşan bu gazın çıkartılması için bir takım yöntemler mevcuttur. Halk arasında en bilinen yöntem, bebeğin karnının anne omzuna yakın tutulacak şekilde kucağa alınıp sırtının dairesel hareketlerle ovulma ya da hafifçe sırtına arka arkaya yapılan dokunuşlardır.

3 ya da 4 ayını doldurmuş bebeklerde bir başka yöntemde dik oturtularak koltuk altından destekle göğsüne hafif baskı yapılarak gaz çıkarma işlemi denenebilir.

Bilinen diğer yaygın olan bir yöntemde, bebek sırt üstü yatırılır ve bacakları dizlerinden bükülerek karnına doğru hafifçe baskı yapılıp bırakılır. Bu işlem arka arkaya tekrarlanabilir.

Bebeği kucağa yan yatırarak ta gaz çıkarma işlemi yapılabilir. Bu işlemi yaparken, bebeğin yüzünü bacağın üstünde yana bakacak şekilde tutmak gerekir. Midesi diğer bacağın üzerinde olacak şekilde kucağa yatırılır. Bebek dikkatli tutularak sırtına hafifçe vurulabilir.

Gaz konusundaki en önemli faktörlerden biri de annenin yediği besinlerden kaynaklanmaktadır, özellikle emzirme döneminde alınan besinlere dikkat edilmesi gerekir.

Gelen aramalar: bebeklerde gaz çıkarma yöntemleri,bebekte farkli gaz cikarma yontemleri,cocuk gaz cıkarması icin ne yapılır,doğal yöntemle bebeklerde gaz çıkarma,farkli gaz cikarma yontemleri
Yorumlar
Benzer Konular
Yeni doğan bebekler için en sağlıklı gıda anne sütüdür. Anne sütünün yerini hiçbir
Bebeğin Boy ve Kilo Artışları Bebekler ilk doğdukları günlerde çok hızlı kilo vermektedirler.
Bebeği Nasıl Kazalardan Koruruz? Süt çocukluk dönemindeki kazalar sonucu birçok bebek
Onu ufak ufak hazırlayın Çocuklar evde anne-baba ve diğer yakınlarla birlikte vakit geçirmeye
Etiketler
Hanımefendi Forum
Son eklenen konular
Foto Galeri
En Son Yapılan Yorumlar
2014 Abiye Modası için selma demişki : çok güzel beğendim
HC Şampuan ve Yararları için ECEM BAHAR demişki : saçlarım diplerden uzuyor uçlardan kopuyorçünkü 6 ay önce açma işlemi gördü. yani her zaman aynı boyda ve artık uzamasını istiyorum umarım bu ürün bana göredir
Modası Geçmeyen Saç Modelleri için gaye demişki : çok hoş bir saç modeli olmuş çok beğendim
Yazarlarımız
278 Yazısı Yayınlanmış
109 Yazısı Yayınlanmış
455 Yazısı Yayınlanmış
158 Yazısı Yayınlanmış
31 Yazısı Yayınlanmış
Forumda Neler Oluyor