Hanımlara haberler
ANASAYFA / Güzellik / Sivilceler için bitkisel tedavi

Sivilceler için bitkisel tedavi

Vücutta belli bölgelerin, yağ oranının yükselmesi ile deride bulunan kanallarda tıkanmalar olur ve zamanla bu tıkanma iltihap toplayarak sivilce oluşumu meydana gelir. Özellikle yağlı ciltlere sahip kişilerde sivilce problemi ile daha sık karşılaşılır.

Yağlı bir cilde sahip kişiler kullandıkları kozmetik ürünlere mutlaka dikkat etmelidirler. Bu ürünlerin içeriğinde yağsızdır, uyarısı mutlaka olmalıdır. Yağlı bir cilde biraz daha yağ yüklemek, sivilcelere davetiye çıkartmaktır. Kullanılan çeşitli kimyasal maddeler cildi tedavi etmediği gibi biraz daha tahriş olmasına neden olur. Bu sebepten dolayı sivilceler için bitkisel tedavi şekli zararsız ve daha sağlıklıdır. Ancak kullanılacak olan bitki mutlaka bir hekime danışılmalıdır. Bitkilerde her zaman zararsız değildir. Bazı bitkiler alerji özelliğini taşır. Bazı kişiler de kullanılan bitkinin alerji yapması olası bir durumdur. Sivilcelerin ve izlerinin geçmesi için herkesin evde kolayca uygulayabileceği bitkisel tedavi mümkündür. Bu tedavilerden bir tanesi salatalık ve limon suyu ile yapılan karışımdır. Salatalık soyulur ve eziciden geçirilir. Üzerine bir limon suyu eklenip karıştırılır. Elde edilen karışım yüze sürülür. Maske kurumaya başladığında yüz yıkanarak kurulanır. Bu işlem haftada bir defa uygulanmalıdır. Cilde hiçbir zararı ve yan etkisi yoktur. Bununla birlikte 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı çileği bir kase içinde karıştırıp krem kıvamına getirilir. Ardından elde edilen krem ile yüz bölgesine dairesel hareketlerle masaj yapılarak sürülür. 15 dakika kadar bekletip bol su ile durulanır.

sivilce bakımı nasıl yapılır

Ayrı bir uygulama ise 1 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı şeker bir kase içinde karıştırılarak cilde sürülür. Ardından 30 dakika kadar bekletip bol su ile yüz yıkanır. Bu uygulama da haftada bir tekrarlanmalıdır. Anlatılan tariflerde cilde zararı dokunan hiçbir madde yoktur. Ancak farklı bir bitki ile maske yapılmak istenirse bir hekime danışarak uygulanması daha sağlıklı olur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

detoks nasil yapilir

Detoks Yapma Yolları Nelerdir? Kimler Detoks Yapabilir?

Birçok insanın merak ettiği detoks ile ilgili olarak vücutta sağlıklı şekilde toksinlerden kurtulmak istediğinizde detoks …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir