What Dreams May Come (Aşkın Gücü)

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.533
40445227.png

What Dreams May Come (Aşkın Gücü)

Yönetmen:Vincent Ward
Yapım Yılı :1998
Gösterim Tarihi :16 Nisan 1999
Tür: Dram, Fantastik, Romantik
Müzik:Michael Kamen
Senaryo:Ronald Bass
Senaryo (Kitap):Richard Matheson
Yapımcı:Stephen Deutsch, Barnet Bain
Görüntü Yönetmeni:Eduardo Serra

Oyuncular:Robin Williams, Cuba Gooding Jr., Max von Sydow, Annabella Sciorra, Carin Sprague, Rosalind Chao, Werner Herzog, Jessica Brooks Grant, Josh Paddock, June Carryl, Lucinda Jenney, Maggie Mccarthy, Matt Salinger, Wilma Bonet

Konusu :
Chris ve Annie birbirlerini çok seven bir çifttir. Küçük oğulları bir kazada hayatını kaybedince Annie için hayat Chris'ten ibaret hale gelir. Annie'nin yaşamının merkezine koyduğu Chris, çocuklarının ölümünden dört sene sonra yaşamını kaybeder. Bu Annie için tam bir yıkımdır.

Chris öldükten sonra hayallerinden çok daha güzel olan cennette yeniden gözlerini açar. Ancak karısı Annie onun yokluğuna daha fazla dayanamamış ve canına kıymıştır. Bunun sonucunda da cehenneme gönderilmiştir. Chris Annie'yi bir kez daha yitirmemek ve sevdiği kadını bulmak için cennetten cehenneme doğru bir yolculuğa çıkar.

robingrain.gif

robinwilliamswhatdreams.jpg

[DM]video/x5n8t7_what-dreams-may-come_shortfilms[/DM]

[DM]video/x2xhag_what-dreams-may-come_music[/DM]

İzlemeyenler bence kaçırmasın...

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.533
Bu film o kadar mükemmelki gerçekten herkes izlemesini isterim en sevdiğim sahne biri Chris ölünce Annie bir ağaç resmi çiziyor (daha önce beraber kocaman bir tablo çizmişler ekstradan kadın ona ekleme yapıyor)bunalıma girince resmi bozuyor o sırada adam kendi cennetine alışmaya çalışırken (bu arada kadının tablosu adamın ölünce gittiği yer) karısının çizdiği ağacı kendi cennetinde görüyor kadın onu bozarken adamın olduğu yerde ağacın yaprakları dökülmeye başlıyor adam ağlıyor falan sonra kadın kocasının ve çocuklarının acısına katlanamayıp intihar ediyor ve cehenneme gidiyor adam öğrenince onun yanına gitmeye çalışıyor falan acayip etkileyici bir anlatımı vardı :uzgun:

mpchc2010100511362576.jpg
mpchc2010100511364556.jpg
mpchc2010100511410662.jpg
mpchc2010100511450473.png

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.533

Annie: Bazen kazandığında, kaybedersin.

Annie; Bence biz beraber olamayacak kadar farklıyız. Yani mesela neden sen de burada değilsin? Sen neden delirmedin? Çocukların öldü.
Christy; Hatırlıyorum. Evdeki sessizliği hatırlıyorum. Çünkü güçlü olmam gerekiyordu.
Annie; Benim için mi?
Christy; Benim için. Bizim için. Sadece genel bir prensip. Onları seviyorum, Annie. Ama öldüler. Bir seçim yapmalısın. Hayat devam ediyor mu, etmiyor mu?
Annie; Ve sen hayatı seçtin. Bazen kazandığında, kaybedersin.

---------------

what-dreams-may-come-dvdrip-2-mp4_tdm-mp4_003094382.jpg

Annie: Veda etmeyi beceremiyorum, sen öldün, benim yüzümden.

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.533

Annie: Beni krizden kendisinin çıkardığını sanıyor ama aslında çıkaran Christy'ydi. Her zaman sadece Chris.

Annie: Sevgili günlük, senin lanet olası sayfalarına yazıyorum çünkü terapistim benden daha deli. Senin terapi olduğuna inanıyor. İki çocuğumun beni soktuğu psikozdan çıktığım için bununla da başa çıkabileceğimi düşünüyor. Çok aptal. O kadar ki beni krizden kendisinin çıkardığını sanıyor ama aslında çıkaran Christy’di. Her zaman sadece Chris… Onun resim kartlarına bakıyordum tablolar onun tutkusuydu. Onun için bu beni sevmenin bana yardım etmenin başka bir yoluydu…bizi daima bir arada tutmak için

what-dreams-may-come-dvdrip-2-mp4_tdm-mp4_001151650.jpg

Christy: Onun gözleriyle bizim yerimiz. İlk karşılaşığımız yer. Beraber emekli olacağımız yer, sanırım. Eğer yaşamımız.. Beraber yaşlanmaya yetseydi.

:(

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar