Sen Yeter ki Kızımı Al

nar-ı beyza

Daimi Üye
Tepki
1.230
‎-Kız İsteme Merasimi - +ALLAHın emri Peygamber (a.s)’ın Kavli ile Kızınızı Oğlumuza İstiyorum. - Efendim. Bizim kızı isteyen çok. Sizin neyiniz var Neyiniz Yok..? Delikanlı girer söze ; ... RAHİM ismiyle RAHMAN ALLAH Aç Bırakmaz Kendisini Zikredeni. ALİM’dir Gün/Ah’a düştüğümüzde ve Pişman olduğumuzda GAFFAR’lığını gösterir. Gece Çalıştığım vakitlerde el HAFİZ derim öyle giderim. Neyin var diyecekseniz hiçbirşeyim yok Çünkü O’dur Malikül MÜLK. Ya Paran biterse ve karanlıkta kalırsanız diyecekseniz en-NUR deriz Aydınlanır BEYT’imiz. Kızımı Asla bırakmayacaksın derseniz Söz veremem. Çünkü Kullar değil HALİK’tir BAKİ olan.. Varsın hiç kimse sevmesin bizi VEDÜD kafidir. Senden bir şeyler gizlerse ne yaparsın demenize gerek yok. Yüreği elveriyorsa istediğini yapsın ama unutmasın O BASİR’dir / eş-ŞEHİD’dir.. Yani.. Bir RABBİM var / c.c birde RABBİM’in en Sevgilisi / s.a.v Benimde isteklerim var. Nur Suresi 31. Ayet’i yaşayacak. Edeb'li olacak ! el HAYA’ü minel İMAN’dır çünkü. Beni sevecek , Ellerimi bırakmayacak. Benim uykum ağırdır Sabah Namazlarına kalktığında gerekirse vura vura uyandıracak.. -İyisin hoşsun da Başınızı sokacak eviniz var mı evlat. +Yok dersem vermeyecek misiniz yani kızınızı ? -Hayır evlat. Ben (ev) yaptıracağım. Sen yeter ki Kızımı AL.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
cok guzeldı gercekten Rabbım bızlerı ve eslerımızı o genc gıbı eylesın ınsallah
cenabı hakkın ısımlerıne sıgınabılen kullar olmak duasıyla....

Ayben

Daimi Üye
Tepki
771
Sabah Namazlarına kalktığında gerekirse vura vura uyandıracak..

Nasıl yani
hani biz bayanlar erkeklere Allahın emanetiydik
hani kadına el kaldıran bizden değil diye hadisi şerif vardı
sabah namazına uyandırmanın dayaktan başka bir yolu yokmu ?

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
ayben abla orda vura vura kaldırılacak olan erkek kendı ıcın ıstıyor ayrıca namazın mahıyetını anlatmaya calısmıs vurması ıcın soylenmemıs

OP
nar-ı beyza

nar-ı beyza

Daimi Üye
Tepki
1.230
cok guzeldı gercekten Rabbım bızlerı ve eslerımızı o genc gıbı eylesın ınsallah
cenabı hakkın ısımlerıne sıgınabılen kullar olmak duasıyla....
Amin
gönlümde olan ideal bir eş adayı

Nasıl yani
hani biz bayanlar erkeklere Allahın emanetiydik
hani kadına el kaldıran bizden değil diye hadisi şerif vardı
sabah namazına uyandırmanın dayaktan başka bir yolu yokmu ?

vura vura uyandırsın diyen erkek
ayrıca namaz ve dini konularda gerekirse erkek eşini dövebilirmiş

Ayben

Daimi Üye
Tepki
771
ayben abla orda vura vura kaldırılacak olan erkek kendı ıcın ıstıyor ayrıca namazın mahıyetını anlatmaya calısmıs vurması ıcın soylenmemıs

@aslı Oktay
Hımm
Aslıcığım kıssayı yalnış anladım bitanem
ama ne olursa olsun kıssalarda mecazen bile olsa dayak cümlesi geçmemeli , geçmemeli ki islamiyeti yeni öğrenen kşiler bu kelimeleri görüpte vazgeçmesinler diye

Artı tabiki namaz konusu çok önemli ama namaza kaldırmanın binbir türlü yolu var namaz için bile olsa hangi taraf olursa olsun "bayan erkek " farketmez bence şiddet olmamalı

Yaradanımız bize namaz için şiddet uygulansın diye bir ayet göndermedi
tekrar ediyorum bunlar mecazi anlam taşıyor diyeceksin .ama islamiyeti bilmeyenler zaten bir açık arama çabasındalar bunuda kulanabilirler diye düşünüyorum ...

OP
nar-ı beyza

nar-ı beyza

Daimi Üye
Tepki
1.230
Tatlım
hangi hadisi şerifte ve hani kudsi hadiste yazıyor bu ayet bana yazabllirmiisn ?

Nisa Suresi 34. Ayet-i Kerime

Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah, insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. İyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah’ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da “gayb”ı korurlar. (Evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (Bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün. Eğer itaat ederlerse, artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah, çok yücedir, çok büyüktür.

yanılmıyorsam Hadiste olması lazımdı bu konuda
babamın hadis kitaplarına bakmam lazım
bulursam yazarım

Ayben

Daimi Üye
Tepki
771
Nisa Suresi 34. Ayet-i Kerime

Erkekler, kadınların koruyup kollayıcılarıdırlar. Çünkü Allah, insanların kimini kiminden üstün kılmıştır. Bir de erkekler kendi mallarından harcamakta (ve ailenin geçimini sağlamakta)dırlar. İyi kadınlar, itaatkârdırlar. Allah’ın (kendilerini) koruması sayesinde onlar da “gayb”ı korurlar. (Evlilik yükümlülüklerini reddederek) başkaldırdıklarını gördüğünüz kadınlara öğüt verin, onları yataklarında yalnız bırakın. (Bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün. Eğer itaat ederlerse, artık onların aleyhine başka bir yol aramayın. Şüphesiz Allah, çok yücedir, çok büyüktür.

"](Bunlar fayda vermez de mecbur kalırsanız) onları (hafifçe) dövün

Bu hafifçe dövme ayetini , Kuran ı kerimin mealini anlamak için dil bilgisini iyi bilmek lazım...
artı kendisine başkaldıran hanımlarını bile resullahın dövmesini istemeyen bir yaradan nasıl ayrımcılık yapar...ve hiç bir sahabe hanımlarını dövmemiştir...

biz avam ehli arapça dilbilgisini bilmediğimiz içindir ki
veee meali de yazan erkekler olduğu için onlar nasıl çeviri yapmışlarsa bizlerde o meallleri doğru kabul edip inanmışız yüzyıllardır.
kimse yahu bu ayette "Rabbim böyle haksızlık yapmaz bu adaletine aykırı " dememiş ve demiyoruz hala inatla...
ata erkil mealciler nasıl uygun görmüşlerse öyle çeviri yapmışlarıdır... objektif bir bakış açısı bulmak zor ama objektife en yakın olanı yine kendi aklımız Allah her birimize akıl vermiş ki zaten en büyük özelliğimiz de budur nice ayette " ey akıl sahipleri " diye başlar.. o zaman şimdi bi düşünelim" Allahın bir kulunu bir kulundan, bir cinsi bir cinsten üstün yaratması mümkün müdür?yoksa biz cinsi farklılıklarımızda olsa aklımızla düşünüp takvada yükselirsek mi Allahın huzurunda üstün oluruz? Bu ayette üstün olmaktan kasıt şudur ki:erkek kadını korumakla , gözetmekle , bakmakla yükümlüdür ve oradaki üstünlük manası da: kimi kulunu kimi kulundan rızık ve nimet olarak farklı şartlarda yaratmıştır...şunu da unutmayalım ki erkeği fiziki konu da güçlü , kadını ise duygusal konuda güçlü yaratmıştır ama bu da biri diğerine üstünlük sağlasın diye değil, birbirini tamamlasın ,uyum sağlasın diye verilen güzelliklerdir...
Şunu da söylemek isterim ki Allah şöyle buyurmuştur:"vay o insanların haline ki ayetlerimi yalan yanlış çeviri yaparlar"...Meal okurken bir cinsin diğerine üstünlüğünü değil de Allahın adaletini ve merhametini gözeterek akıl süzgeçinden geçirerek okursak dinimize yapışan kişisel görüşlerle donatılan bu erkek egemenci bakış açısından kurtulabiliriz inşallah...

*Hülya*

Daimi Üye
Tepki
6.519
yukarıdaki ve benzeri kıssalar zaten akla zarar şeyler
ne hikmetse her zorlukta allah a sığınabilen bir insan üstü genç konu bir sabah namazı olunca dayak yemeden kalkamıyor pess doğrusu
oysa biraz daha aklı başında bir genç olsaydı bu kadar reklamını yapcak yerde önce namaıznı kılardıı...
dayak konusuda benim inandığım Kuran da olmayan bir konu
isteyenler birbirlerini döverek adam edebilirler:tskler:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar