Nk'den Abur Cuburların Ev Yapımı Halleri : Puf Kurabiye

zuzu44

Daimi Üye
Tepki
8.684
attachment.php

Puf Kurabiye Tarifi başlığındaki tarifi yarı malzemeyle denedim güzel oldu fakat büyük ihtimalle 2. denemede kurabiye üzerinde biraz oynama yapmam gerekecek lezzetli ama daha bisküvi gibi olması gerektiğini düşünüyorum....

Puf Kurabiye

Kurabiyesi için

Yarım paket margarin
Yarım su bardağından 1 parmak fazla pudra şekeri
1 paket vanilya
Aldığı kadar un
1 yemek kaşığı sıvıyağ

Kreması için,
1 paket toz krem şanti
Yarım su bardağı soğuk süt

Üzeri için
Renkli pasta süsleri

Hazırlanışı,
Kurabiye için gerekli malzemeleri derin bir kaba alın ve özleşene kadar iyice yoğurup 15 dakika bekletin.Hamuru orta incelikte açıp çay bardağının ağzıyla kesip yuvarlak şekiller çıkarın.Ben tırtıklı yuvarlak kurabiye kalıbı kullandım...

Kurabiyeleri yağlı kağıt serilmiş fırın tepsisine dizip 170 derece fırında fazla kızartmadan pembeleşene kadar pişirin.

Pişen kurabiyeleri fırından çıkarıp ılınması için bekletin.Kremasını hazırlamak için krem şanti ve sütü; kıvamı koyulaşana kadar mikserle çırpın.Kurabiyelerin üzerine kaşıkla krem şanti koyup renkli pasta süslerine batırın.Tüm kurabiyeler bitene kadar işlemi tekrarlayın.
Alıntı...[/QUOTE

bebeğim ellerine sağlık tam ağzıma layık süperrrr yapasım geldi birden:)

OP
nk83

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Zuzum bitanem beğenmene sevindim altındakini hazır bisküviden de yapabilirsin canım acil durum tatlısı olur :D

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528
Hazır bisküvi + marshmallow ile çok pratik olur :D

Aşk Sancısı

Daimi Üye
Tepki
2.550
helal olsun valla maşallah çok beceriklisin canımcım :eek: harika gorunuyor ki çok severım bende eti pufu -alkis

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.528

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Onlara bakiyim :uc:
Bu ara bi kurabiye adam yapcam cocugma yılbası icin elf kurabiyesi gördüm geçen tlc’de cok tatlıydı becerebilirsem eklerim malzemeleri aldım birde kurabiye ev var ama onun kek versiyonu denicem :seniseni:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar