Göbeğin aşağı inmiş erken doğuracaksın diyorlar..

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
selam hanımlar. malum bayram gezmeye çıktım beni her gören göbeğin çok aşağıda doğum yakınmı dedi. Doğumuma daha 1,5 ay var. doktorum 5 Aralık olarak verdi tarihi. annem aralığa kalmazsın diyor teyzem erkenmi olacak diyor, dün kayınvalideme gittim oda eltime karnı aşağı inmiş 20 güne kalmaz doğurur demiş. korkuyorum yaa ben daha 33 haftalık hamileyim, ya 37.haftayı bitirmeden doğurursam. bebeğim tam gelişmemiş olur o zaman. fotoğrafımı ekliyorum bide siz fikirleriniz söyleyin beni üzmemek için yok öyle değil demeyin ama gerçek fikirleriniz olsun olurmu...

348qerb.jpg

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
dr. a geçtiğimiz pazartesi gittim bişey söylemedi normal kontrolleri yaptı 15 gün sonra yine gel dedi. ayın 5inde gidicem. zaten salı gününe kadar tatiller gitsemde bulamam şimdi.

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Felim bidenem karnın normal geldi bana :huhuu:
Ablam 7 aylik hamile iken kocaman karnı vardi ve dahada aşağdaydı 2 ay karnını otururken bacak arasına koyardı yürüme bile yürüyemiyordu ama hicte herkesin dediği gibi erken dogurmamisti gayet sağlıklı bi sekilde normal doğum oldu bence korkmana gerek yok

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Benim karnımda erken zamanda aşağıya düşmüştü.Üstelik çalışıyordum ve anormal tempolu bir hayatım vardı.Doktorum hiçbir zaman erken doğum riski var dememişti.Eğer sende doktorundan öyle bir ikaz almadıysan korkmana gerek yok derim.İnsanlar okadar boşboğazlıki bazen ne diyeceklerini şaşırıyorular.Hele bebeğin doğsun ozaman daha iyi anlayacaksın ne demek istediğimi :)

Boşuna telaş yapma aklına takılan herşeyi doktorunla paylaş.

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
Benim karnımda erken zamanda aşağıya düşmüştü.Üstelik çalışıyordum ve anormal tempolu bir hayatım vardı.Doktorum hiçbir zaman erken doğum riski var dememişti.Eğer sende doktorundan öyle bir ikaz almadıysan korkmana gerek yok derim.İnsanlar okadar boşboğazlıki bazen ne diyeceklerini şaşırıyorular.Hele bebeğin doğsun ozaman daha iyi anlayacaksın ne demek istediğimi :)

Boşuna telaş yapma aklına takılan herşeyi doktorunla paylaş.

canımçok sağol yaa valla kafama o kadar takılıyorki korku sardı resmen. bebeğ olan herkese sorar oldum karnım aşağıdamı diye. daha pazartesi günü gittim doktora bir hafta oldu işte, hiş bişey söylemedi olsa söylemezmiydi

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
biliyorumayser ablacım var ama kuvezde yatıyor bebeler yazık yaaa Allahım yaşatmasın

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
selam hanımlar. malum bayram gezmeye çıktım beni her gören göbeğin çok aşağıda doğum yakınmı dedi. Doğumuma daha 1,5 ay var. doktorum 5 Aralık olarak verdi tarihi. annem aralığa kalmazsın diyor teyzem erkenmi olacak diyor, dün kayınvalideme gittim oda eltime karnı aşağı inmiş 20 güne kalmaz doğurur demiş. korkuyorum yaa ben daha 33 haftalık hamileyim, ya 37.haftayı bitirmeden doğurursam. bebeğim tam gelişmemiş olur o zaman. fotoğrafımı ekliyorum bide siz fikirleriniz söyleyin beni üzmemek için yok öyle değil demeyin ama gerçek fikirleriniz olsun olurmu...

348qerb.jpg

Birtanem göbeğin hiçte öyle aşağıya inmemiş.
Gayet normal görünüyor.

İçini rahatlatmak adına burada arkadaşlarımızın göbüşleri var bakabilirsin,hani mukayese etmen anlamında canım.
Hamişler göbeklerinizi görelim
İçin rahat olsun,rutin kontrollerini eksik etmiyorsun zaten,için rahat olsun.
Rabbim zamanında hayırlısı ile kucağına almayı nasip eder inşallah.

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Canım kulakdan dolma söylemlerle canını sıkma resmini gördüm göbüşün hiçde aşağı inmemiş bu söylemleri kulak ardı et bitanem :huhuu::huhuu:
Buarada bebişin yay burcu olcak anladığım kadarıyla Allah kolaylık versin diyorum:deli::deli::deli:

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
iyiki varsınız arkadaşlar çok teşekkürederim.

sılam yay burcu çokmu fena yaaa korktum haa herkes Allah kolaylık versin diyo :deli:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar