Burcunuz bugün ne diyor? Burç yorumlarınıza göz atmak istemez misiniz?

Geri git   Hanimefendi.com - Kadın sitesi > Hayatın İçinden > Aşk & Sevgi Üzerine > Güzel ve anlamlı sözler

Güzel ve anlamlı sözler Anlamlı sözler, güzel sözler, duyulmamış anlamlı sözler, duyulmamış farklı güzel sözler

Bu konuda adı geçen üyeler

Yanıtla
Seçenekler
Okunmamış 07-09-2010, 08:32   #1
Gülümse
Daimi Üyelerimizden

Gülümse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 16006
Gülümse bir HANIMEFENDİGülümse bir HANIMEFENDİGülümse bir HANIMEFENDİGülümse bir HANIMEFENDİGülümse bir HANIMEFENDİGülümse bir HANIMEFENDİGülümse bir HANIMEFENDİGülümse bir HANIMEFENDİGülümse bir HANIMEFENDİGülümse bir HANIMEFENDİGülümse bir HANIMEFENDİ
Yeni Dostlukla ilgili sözler,

-Albert Camus : Önümden gitme, seni izleyemeyebilirim. Arkamdan da gelme, yol gösteremeyebilirim. Yanımda yürü ve yalnızca dostum kal.

-Albert Schweitzer : Kimi vakit sönen hayat ateşimiz rüzgar gibi bir başkası tarafından körüklenerek alevlenir. Ve her birimiz bu ateşi tekrar canlandıran dostlarımıza en içten teşekkürlerimizi borçluyuz.

-Aleksis Kivi : Delilik gençliğin dostu, akıllılık yaşlılığın süsüdür.

-Arif Nihat Asya : Bir kimsenin düşmanının düşmanı olması, onu dost edinmeye kafi sebep değildir.

-Aristo : dostluk ve hakikat gibi iki iyi arasında hakikati yeğlemek gerekir.

-Aristo : dostunun kusurlarını ona yalnızken söyle, başkalarının yanında ise onu öv.

-Atasözü : dost sanma şanlı vaktinde dost olanı, dost bil gamlı vaktinde elinden tutanı…

-Balzac : Bencillik dostluğun zehridir.

-Balzac : İyi dostluklar temiz hesaplarla kurulur.

-Benjamin Franklin : Düşmanına borç verirsen onu kazanırsın, dostuna borç verirsen onu kaybedersin.

-Bernard Shaw : Benim en iyi dostum terzimdir. Çünkü ne zaman beni görse, derhal o andaki ölçülerimi alır. Oysa bütün öteki tanıdıklarım benim hala eskisi gibi olduğumu düşünürler.
-Bernard Shaw : dostlarınıza bir gün düşmanınız olabileceklermiş gibi, düşmanlarınıza ise bir gün dostunuz olabileceklermiş gibi davranın.

-Bias : Düşmanım dost olacağına, düşman olsun daha iyi.

-Buda : Başka türlü davranmak açıkça gerekmiyorsa herkesle dost olmaya çalış ama kimseye teslim olma…….

-C.C. Cotton : Gerçeğin en büyük dostu zaman, en büyük düşmanı tarafgirlik ve en sadık arkadaşı da alçakgönüllülüktür.

-Cenap Şehabettin : Yalnız kendi nefsini düşünerek dost arayan,hizmetçi arıyor demektir.

-Cicero : dostluktan saygıyı kaldıran onun en büyük süsünü kaldırmış olur.

-Clebul : dostuna da, düşmanına da yardım et, çünkü o zaman dostunla daha yakın dost, düşmanınla da dost olursun.

-Dale Carnegie: Başkalarıyla ilgilenmek suretiyle iki ay içinde dostlar kazanırsınız. Başkalarının sizinle ilgilenmesini beklerseniz iki yıl içinde bir dost kazanamazsınız.

-Daniel Defeo : Açlık, ne dost, ne akraba, ne insanlık, ne de hak tanır.

-Demokritos :Bir akıllının dostluğu tüm delilerin dostluğundan daha iyidir.

-Diderot : Tek dostum kitaplarım, tek düşmanım cahil dostlarım.:

-E.Hubbard: Düşmanınız yoksa, dost bakımından da aynı durumda olmalısınız.

-G.E.Lessing :Bozulan dostluktan sonraki nefret, meyvelerin en öldürücüsüdür.

-Gassion :İnsanların en büyük dostu, zorluklardır. Çünkü onları karşılaştıkları bu zorluklar kuvvetlendirir.

-Goethe : Yardıma çağırdığım şey acılardır.Çünkü onlar dosttur ve iyi öğütler verirler.
Gülümse isimli üye çevrimdışı   Alıntı Yap ve Yanıtla
Okunmamış 12-10-2012, 15:32   #2
bitter_im

bitter_im - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 767678
bitter_im  - adı üstünde, Admin :)

Teşekkürler
Yanıtla
İlgili kelimeler: , ,

Bu konuyu sosyal ağlarda paylaşın!

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir)

Seçenekler