Burcunuz bugün ne diyor? Burç yorumlarınıza göz atmak istemez misiniz?

Geri git   Hanimefendi.com - Kadın sitesi > Eğitim Şart!!(Kadın ve Eğitim)

Eğitim Şart!!(Kadın ve Eğitim) Eğitim şart,4+4+4 sistemi,okul öncesi eğitim,üniversitesi,sınavlar...

Bu konuda adı geçen üyeler

Yanıtla
Seçenekler
Okunmamış 05-04-2010, 09:46   #1
Çikolata
aşkım oğlum miniğim

Çikolata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 10143
Çikolata bir HANIMEFENDİÇikolata bir HANIMEFENDİÇikolata bir HANIMEFENDİÇikolata bir HANIMEFENDİÇikolata bir HANIMEFENDİÇikolata bir HANIMEFENDİÇikolata bir HANIMEFENDİÇikolata bir HANIMEFENDİÇikolata bir HANIMEFENDİÇikolata bir HANIMEFENDİÇikolata bir HANIMEFENDİ
Lightbulb Eğitimde temel ilkeler....

EĞİTİMDE GÖZÖNÜNDE BULUNDURULACAK İLKELER

Türk millî eğitim politikasının başarılı olabilmesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin dayandığı temel ilkelerin, eğitim sisteminde başarılı bir şekilde uygulanması ile mümkündür. Bu ilkeler; Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Lâiklik, Devletçilik ve İnkılâpçılıktır.
Eğitimin yaygınlaştırılması, bilgisizliğin ortadan kaldırılması, lâik esaslara göre belirlenmesi, Türk eğitim politikasının üzerinde önemle durduğu konulardır.
Eğitim politikası, devletimizin dayandığı temel ilkelere uygun olmalıdır. Cumhuriyetçilik ilkesine uygun olarak, cumhuriyetin en iyi yönetim biçimi olduğu öğretilmelidir. Bu sayede demokrasimiz gelişip güçlenecektir. Eğitimde milliyetçilik ilkesi, Türk milletini sevmeyi, millî çıkarlarımızı savunmayı, millî birlik ve beraberliğimizi korumayı Öğretir. Halkçılık ilkesi ile eğitimin yaygınlaştırılması ve fırsat eşitliğinin sağlanması amaçlanır.
Lâik eğitimle, din ve vicdan hürriyeti sağlanır. Devletçilik ilkesi, eğitimin devlet kontrolünde olması, planlanması ve denetlenmesini öngörür.
Eğitimde uygulanacak inkılâpçılık ilkesi de yeniliklere açık, toplumun ihtiyaçlarına göre gelişen bir eğitim verilmesi demektir.
Çikolata isimli üye çevrimdışı   Alıntı Yap ve Yanıtla
Okunmamış 09-14-2010, 11:40   #2
Arina

Arina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 290277
Arina bir HANIMEFENDİArina bir HANIMEFENDİArina bir HANIMEFENDİArina bir HANIMEFENDİArina bir HANIMEFENDİArina bir HANIMEFENDİArina bir HANIMEFENDİArina bir HANIMEFENDİArina bir HANIMEFENDİArina bir HANIMEFENDİArina bir HANIMEFENDİ

Teşekkürler paylaşım için
Arina isimli üye çevrimdışı   Alıntı Yap ve Yanıtla
Okunmamış 06-23-2011, 17:47   #3
maviboncuk
Aşk herşeye değer hayatım

maviboncuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 79743
maviboncuk bir HANIMEFENDİmaviboncuk bir HANIMEFENDİmaviboncuk bir HANIMEFENDİmaviboncuk bir HANIMEFENDİmaviboncuk bir HANIMEFENDİmaviboncuk bir HANIMEFENDİmaviboncuk bir HANIMEFENDİmaviboncuk bir HANIMEFENDİmaviboncuk bir HANIMEFENDİmaviboncuk bir HANIMEFENDİmaviboncuk bir HANIMEFENDİ

Teşekkürler
maviboncuk isimli üye çevrimdışı   Alıntı Yap ve Yanıtla
Reklam alanlarımız
Yanıtla
İlgili kelimeler: , ,

Bu konuyu sosyal ağlarda paylaşın!

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir)

Seçenekler