Burcunuz bugün ne diyor? Burç yorumlarınıza göz atmak istemez misiniz?

Geri git   Hanimefendi.com - Kadın sitesi > Marifetli Hanımlarımızın Hobi Köşesi:) > Dikiş Modelleri > Dikiş Teknikleri

Bu konuda adı geçen üyeler

Like Tree7Beğeni
  • 3 Post By ferah
  • 2 Post By sadiye
  • 1 Post By çitlenbikk
  • 1 Post By ferah

Yanıtla
Seçenekler
Okunmamış 11-11-2012, 17:38   #1
ferah
Moderatör Bayrama Özel Et Yemekleri yarışmasının birincisi

ferah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 162613
ferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİ
Standart Pratik Dikiş Dersleri

DİKİŞ MALZEMELERİ VE ÖLÇÜ ALMAK
Dikiş hakkında hiçbir bilgisi olmayan birine anlatıyormuş gibi başlamak istiyorum pratik dikiş bilgileri serisine,bu bilenlere sıkıcı gelebilir ancak bilen bilmeyen herkes faydalansın istiyorum.Önce ihtiyacımız olan malzemelere bakalım;düz riga,eğri riga ve kol rigası ,çizim yapmak için sabunveya çizim taşı,makas,mezura,iğne ve iplik..
kol evi rigası...kol oyumlarını çizmede kullanılır..

eğri riga..kıyafetin kavis yerlerinde kullanılır,yaka,bel kavisi gibi..

düz riga..

mezura..

Malzemeler dışında önemli olan ikinci konuysa doğru ölçü almak.Bunu göstermek için victoria’s secret mankenlerinden yardım aldım

Bu esmer hatunun üzerinde gösterdiğim gibi omuz ölçüsü,beden (göğüs)ölçüsü ve kol ölçüsünü göründüğü gibi alıyoruz,kol bu şekilde tutularak alınmalı.

Şu elbisenin güzelliğine bakarmısınız bayıldım rengine modeline…Neyse ölçülere dönelim,sıra bel ve basen ölçüsünde.Bel ölçüsünü dikmek istediğiniz şeyin beli nerede olsun istiyorsanız oradan ölçün mankendeki ölçü yüksek bel bi eteğe veya pantolona uygun,daha düşük bel bir şey isterseniz istediğiniz düşüklükten ölçebilirsiniz.Basen ölçüsü alırken dikkat edilmesi gereken şeyde bacakların birbirine bitişik durması.Ayrıca ölçü alırken bol olmasını istiyorum diyerek mezuraya bolluk vererek ölçmeyin çünkü istediğiniz bolluğu biçerken vericez.

Ve son olarak boy ölçüsü ile ölçü alma işlemi bitiyor…

alıntı-sihircraft
azelya, sadiye ve DİLEGİM bu mesajı beğendi.
ferah isimli üye çevrimdışı   Alıntı Yap ve Yanıtla
Okunmamış 03-07-2013, 16:46   #2
sadiye
Hersey olmasi gerektigi gibi
En güzel profil yarışması 1. si

sadiye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 262895
sadiye bir HANIMEFENDİsadiye bir HANIMEFENDİsadiye bir HANIMEFENDİsadiye bir HANIMEFENDİsadiye bir HANIMEFENDİsadiye bir HANIMEFENDİsadiye bir HANIMEFENDİsadiye bir HANIMEFENDİsadiye bir HANIMEFENDİsadiye bir HANIMEFENDİsadiye bir HANIMEFENDİ

Dikis dikmeyi özledim valla, ufaklik biraz büyüsede baslasam yine dikmeye.
ferah ve çitlenbikk bu mesajı beğendi.
Okunmamış 03-30-2013, 16:06   #3
çitlenbikk
Daimi Üyelerimizden

çitlenbikk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 14945
çitlenbikk bir HANIMEFENDİçitlenbikk bir HANIMEFENDİçitlenbikk bir HANIMEFENDİçitlenbikk bir HANIMEFENDİçitlenbikk bir HANIMEFENDİçitlenbikk bir HANIMEFENDİçitlenbikk bir HANIMEFENDİçitlenbikk bir HANIMEFENDİçitlenbikk bir HANIMEFENDİçitlenbikk bir HANIMEFENDİçitlenbikk bir HANIMEFENDİ
Standart dikiş malzemeleri

kalıplardan basit giyimler dikiyordum veya eski bir giyimimi sökerek kalıp olarak faydalanıyordum eğri ve kol evi
rigasını bilmiyordum. sayenizde öğrenmiş oldum biçkide bunlar kolaylık sağlıyacaktır,

teşekkürler
ferah Bu mesajı beğendi
çitlenbikk isimli üye çevrimdışı   Alıntı Yap ve Yanıtla
Okunmamış 03-30-2013, 20:04   #4
ferah
Moderatör Bayrama Özel Et Yemekleri yarışmasının birincisi

ferah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tecrübe Puanı: 162613
ferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİferah bir HANIMEFENDİ

Alıntı:
çitlenbikk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
kalıplardan basit giyimler dikiyordum veya eski bir giyimimi sökerek kalıp olarak faydalanıyordum eğri ve kol evi
rigasını bilmiyordum. sayenizde öğrenmiş oldum biçkide bunlar kolaylık sağlıyacaktır,

teşekkürler
rica ederiz tatlım
çitlenbikk Bu mesajı beğendi
ferah isimli üye çevrimdışı   Alıntı Yap ve Yanıtla
Reklam alanlarımız
Yanıtla
İlgili kelimeler: , ,

Bu konuyu sosyal ağlarda paylaşın!

Konuyu toplam 1 üye okuyor. (0 kayıtlı üye ve 1 misafir)

Seçenekler